Charakteristické klima oblasti je zárukou ideálních podmínek. Podle statistik zde 110 dní sněží a 140 dní nevystupuje teplota nad 0 stupňů. Jsou zde svahy všech stupńů obtížnosti, snowboardový areál i běžecké stopy. 
 
SKI Sněžník
je středisko jedinečných kvalit, nacházející se v závěru obce Dolní Morava, v údolí řeky Moravy, na severozápadním svahu hory Slamník, v nadmořské výšce 748 – 1140 m.n.m s. Z vrcholů sjezdovek je překrásný výhled na masiv Králického Sněžníku s jeho hřebeny a na protisvah Klepého. O kvalitě jeho hlavních sjezdovek vypovídá homologace mezinárodní lyžařské federace FIS. Černá sjezdovka je jednou z nejstrmějších a nejrychlejších u nás. Dolní části sjezdovek jsou ideální alternativou náročných terénů, jsou vhodné i pro začátečníky, seniory a děti. Sjezdovka U Slona nadchne vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 metrů a délkou 1200 metrů. Skiareál nabízí nově dvě 4 sedačkové lanovky, 2,5 km dlouhou sáňkařskou dráhou, pro malé návštěvníky dětský ráj s pohyblivým pásem a kolotočem Samozřejmostí je úprava svahu moderní technikou, umělé zasněžování, večerní lyžování, lyžařská škola a skiservis .Na areál navazuje 30 km upravených běžeckých tratí. Parkování je zdarma a dopravu od parkoviště zajišťuje skibus.

Více na www.dolnimorava.cz
  

* Poznámka: Kliknutím na obrázek zvětšíte jeho náhled.

 
VĚTRNÝ VRCH -
www.arealvetrnyvrch.cz
Všechny cesty milovníků snowboardingu a vyznavačů adrenalimu vedou do Dolní Moravy. Celoroční nabídka freestylového parku na Větrném vrchu není směřována pouze zasvědceným, kteří výrazy snowkiting ( jízda s drakem na lyžích nebo snb), snowcook ( skibob na snowboardu) atd. nemusejí hledat ve slovníku. Klikněte si na www.freestyle-dm.cz a poznejte prvotřídní park vybudovaný profesionály, s naprostou znalostí toho, co Vám mohou na sněhu i trávě nabídnout, ale především vybudovaného s nadšením a srdcem. V areálu najdete 13 railů, 4 skoky, corner, luxusní cross trať, koná se tu 6 špičkových akcí za sezónu. 
Začátečníci i profesionálové tu budou mezi svými. Park je rájem pro všechny odvážné nadšence, tím správným místem pro adrenalinové začátečníky i kouzelnou školkou pro nejmenší lyžníky. Na Větrném vrchu si zalyžují i zastánci osvědčené klasiky. K dokonalému zážitku přispívá osobitý bar Větrák umístěný na svahu. 

 
 

3 sjezdovky 700-800m
snowpark FLOW o délce 600 m, 4 skoky, 10 railů
broardecrossová trať o délce 1100 m
dětská SUN SKI škola s mini vlekem a pojízdným pásem
půjčovna snowcootů a kitů s výukou

Kliknutím zvětšíte

 

 

  

Všechna práva vyhrazena (c) 2003 Zlatý potok